fotografija / video / dizainas

    Sveiki, aš esu Jurginas Žilys,
Profesionalus dizaineris ir fotografas, Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos dizaino asociacijos, Lietuvos dizainerių sąjungos narys. Sukūriau per 600 įvairiausių emblemų ir logotipų, tame tarpe LIETUVOS DRAUDIMAS, ALNA, LITEXPO, LIETUVOS ŠIRDIES ASOCIACIJA, MEDITA, KARDIVITA ir kt., šimtus plakatų ir kitų reklaminių leidinių (AB GRĄŽTAI, ANYKŠČIŲ VYNAS ir kt.).
Profesionalūs, įžymūs fotografai, jų fotografijų originalumas, meninis bei techninis atlikimas mano dėmesį atkreipė dar studijuojant dizaino specialybę Vilniaus dailės akademijoje. Metams bėgant, aistra fotografijai  peraugo į darniai ir efektingai dizainą papildančią specialybę: universalus fotografas bei videografas. 

    Kaip profesionalus fotografas, aš dirbau su įvairiomis agentūromis bei firmomis, kaip antai: BIOVELA, ŠVEDIJOS AMBASADA,  agentūra RIC, VDI reklama, YIT Kausta, GAUDRĖ, MULTIPLEX, OPEN 24, PREMIERE, TRA- CON, SEDES REGIA, UAB BIGUDY, UAB BRANDAS, SANTARIŠKIŲ KLINIKOS, žurnalais COSMOPOLITAN, LITHUANIA IN THE WORLD, ir kt. Su meile ir entuziazmu fotografuoju bei filmuoju korporatyvinius renginius, sporto varžybas, teatro spektaklius, prezentacijas, vestuves, krikštynas. Mielai dirbu tiek studijoje, tiek išvykose. Esu sukaupęs didžiulę patirtį, fotografuodamas reklaminius natiurmortus, juvelyrinius dirbinius, architektūrą, interjerą. Fotografuodamas baldus, aš nuolat stengiuosi kuo tobuliau ir lygiau juos apšviesti taip, kad efektingai matytusi ne tik jų forma, bet ir  medžiagos tekstūra. Maisto fotografijose aš daug dėmesio skiriu indams, estetiškam apšvietimui, originalioms kompozicijoms bei netikėtoms detalėms. Esu sukaupęs didžiulę patirtį fotografuojant didelio formato paveikslus, skulptūras.

    Kaip profesionalus vestuvių, krikštynų bei vaikų fotografas esu samdomas jau bemaž 25 metus. Kompozicijos bei estetikos principai, įgyti Vilniaus dailės akademijoje, man labai praverčia vestuvių ir krikštynų fotografijos srityje. Mano, kaip vestuvių fotografo, meninė nuostata yra tokia: žavus režisuotas atsitiktinumas, iškeliantis svarbų jaunosios bei jaunojo vaidmenį šioje įsimintinoje šventėje. Fotografuodamas vestuves, aš visada stengiuosi išlikti nepastebimas, o kaip patyręs fotografas, aš tik minimaliai ir diskretiškai įsiterpiu į bendrą šventės eigą, leisdamas jauniesiems bei svečiams jaustis laisvai bei nevaržomai. Kurdamas vestuvių ir krikštynų fotografijų albumus aš labai daug dėmesio bei kūrybinės energijos skiriu perteikdamas tos nuostabios šventės nuotaiką, nepakartojamas, žavias akimirkas. Nuotraukas į albumus atrenku labai atsakingai ir dėmesingai, nesistengdamas vien tik kuo daugiau jų sudėti. Prieš atiduodamas spausdinti, tiek vestuvių, tiek krikštynų albumus, projekto maketą aš visados suderinu su klientais, atsižvelgdamas į jų pastabas bei pageidavimus. Profesionali ir ilgametė patirtis reklamos leidinių srityje man ženkliai padeda, kuriant vestuvių bei krikštynų fotografijų albumus, meniškai apipavidalinant visą nufotografuotą medžiagą.

     Šiuo metu aš esu laisvai samdomas dizaineris bei fotografas, dirbantis su profesionalia skaitmenine foto ir video technika moderniai įrengtoje 36 kv. m. studijoje Vilniuje,. Naudodamas mobiliąją fotografinę bei apšvietimo techniką, užduotis sėkmingai ir kūrybiškai atlieku ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

     Jurginas Žilys

© 2008, 2011 Jurginas Žilys
e-sprendimas: d-agency